Kontroverznost nebankovních úvěrů
Nebankovní úvěry znamenají snadný a zároveň rychlý způsob, jak si přilepšit v období, kdy od vás peníze odchází rychleji, než byste si představovali. Díky nim je možné překlenou dobu do další výplaty nebo vykrýt nečekané výdaje, na které v rodinném rozpočtu už nezbývají finance. Jejich vyřízení trvá jen několik málo minut, a pokud vše proběhne hladce, peníze může mít žadatel na účtu i do několika hodin. Není se čemu divit, že se nebankovní spotřebitelské úvěry staly natolik oblíbenými.
S některým z úvěrových produktů má podle statistik co dočinění každý druhý Čech. To je možná trochu alarmující údaj, na druhou stranu jsou to právě úvěrové produkty, díky kterým je možné si splnit své dlouhodobé plány a sny. Mnoho lidí by na vlastní nemovitost dnes již stěží dosáhli nebýt hypotečního úvěru. Vraťme se ale k nebankovním úvěrům, jsou skutečně tak špatné, jak se nám předkládá? Možná vás realita poněkud překvapí?
Nebankovní úvěry jsou zpravidla velmi snadné na vyřízení, není zapotřebí osobní schůzka, vše je možné vyřídit snadno za pomoci online formuláře. Stačí vyplnit osobní údaje, navolit podmínky, přiložit potřebné dokumenty a pak jen čekat na verdikt ze strany společnosti. Povětšinou je to otázka několika málo minut. Vše je rychlé a tak snadné. Je ale potřeba počítat s větší úmrtností žádostí, než je tomu například v bankách. Nebankovní společnosti mají zpravidla nastavenou i vyšší úrokovou sazbu a další poplatky.
Pro koho jsou nebankovní úvěry vhodné?
Mnoho lidí pro úvěr zamíří raději do bankovního sektoru, přesto ne každý nakonec odejde s kladnou odpovědí. V takovém případě jsou tu právě nebankovní společnosti, které na takové žadatele čekají přímo s otevřenou náručí. Hypotéky bez registru nebo doložení příjmů jsou toho jasným důkazem. I zde v případě hypotéky je ovšem potřeba ručit nemovitostí, stejně jako je tomu v současnosti ve většině bank.